יום ראשון, 15 באפריל 2012

אמנות ברחובות שפירא 2012- 2


 אסי סוויסה חלולים גוף העבודות מורכב מחומרי טקסטיל רכים בשילוב חומרי בניין כטיח וגבס.
העיסוק החומרי ברוך וקושי מהדהד גם בדימויים שבוחר סוויסה, הטעונים במעטפת שלהם בעוד פנימיותם אוורירית וחלולה.
דני שניידר חסידה חלק מסדרת חסידות בתנוחות תעופה שונות אותן יצרתי בשנים האחרונות. החסידות מוצגות במושב שילת ובעיר מודיעין.
 זהבית פשקס החתול הצופה

 פז הדס וענבר פרים - העבודה מורכבת ממספר מבנים המשתלבים זה בזה בעומס וצפיפות המאפיינים שכונה חסרת תכנון, בה כל בית מתפשט למרחב הציבורי, וסוגר חללים נוספים כמו מרפסות, מעברים, מחסנים ועוד. בתוך המבנים ערמות של שאריות חיים. העבודה היא מעין מוטציה של בתים הגדלה ומכילה את ערימות השאריות. לצופים יש את אפשרות לצפות בעבודה רק בצורה מציצנית מבעד לפתחים.
 שי שניידר לפני יותר משלושים שנה, כשהייתי כבן שבע, אספה אימא שלי קבוצת שכנים שצבעו את המקלטים העגמומיים הניצבים במרכז השכונה האשדודית בה גרנו. המקלטים נצבעו בירוק ואמי ציירה על כולם פרחים צבעוניים בגדלים שונים. האפקט היה דרמטי. לאחרונה ביקרתי בשכונת ילדותי והופתעתי לגלות שאף על פי שלא נותר זכר לצבע הירוק, חלק מהפרחים שציירה אמי שרדו את השנים באיכות מפתיעה. הפעולה על גבי בטונדת פחי האשפה ברחוב חכמי ישראל בשכונת שפירא בתל אביב היא מחווה לפעולה העירונית של אימי מאז, כמתנת חג לתושבי שכונת שפירא היום.
רבקה ישראלוב ציור

רוני פרידמן זרימה תחתית 

תגובה 1:

  1. היום כשיש כל כך הרבה לוקסוס ושפע כמו זה שבמערכות של מה שנקרא "בתים חכמים" אולי צריכים לשנות את המושג ויותר נכון להעביר אותו לבתים של הכתבה ?! מה דעתכם ?

    השבמחק